menuordersearch
raymon-verna.ir

دستورالعمل استاندارد پایگاه داده ,

۱۳۹۶/۸/۲۷ شنبه
(3)
(0)
دستورالعمل استاندارد پایگاه داده
دستورالعمل استاندارد پایگاه داده

نقشه کاربری شهر می بایست توسط علائم راهنما( لژند) استاندارد و واحد تعریف و کارتوگرافی گردد. در تعریف وزارت راه وشهرسازی این استاندارد یک اصل بوده که اتصال وارتباط برداشت های اطلاعاتی متعدد از سطح  شهرها و مناطق در یک قالب یکپارچه و یکسان انجام پذیرند. بطوریکه اگر در یک زمان خاص نقشه هایی تهیه گردیده , در  سال های آتی, نیز همان کارتوگرافی و علائم راهنما در نقشه ها قابل فهم باشد. و همینطور در صورت وجود تعداد کثیری  برداشت  خرد(تکه تکه) از یک شهر  یا منطقه به دست شرکت های مختلف, نیاز به علائم استاندارد و واحدی احساس می شود تا کل نقشه های برداشتی براحتی و بسرعت تحت یک قالب ارائه گردند. طبق دستوالعمل استاندارد پایگاه داده مکانی که توسط وزارت راه و شهرسازی در سال 1390 طرح ریزی شده است .

کلیه نقشه های طرح های توسعه و عمران چه نقشه های پیشنهادی و چه نقشه های وضع موجود می بایستی از یک کارتوگرافی واحد و استاندارد پیروی نمایند.

 دستورالعمل استاندارد وزارت راه شهرسازی در مورد پایگاه داده استاندارد GIS 

از آنجایی که می توان با یکبار تعریف و ذخیره این علائم راهنما (لژند) و کادر بندی, در تمام نقشه های دیگر از آن استفاده نمود .بنابراین در فروشگاه رایمون ورنا  بر آن شدیم تا   فایل mxd  کادربندی شده مناسب جهت پرینت در  کاغذ A4 به همراه  علائم راهنمای استاندارد   قرار داده شده است تا شما عزیزان به راحتی بتوانید باصرف کمترین زمان برداشتهای شهری خود را بصورت استاندارد ارائه نمایید.
 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
ایران_رشت_بلوار امام_بلوار باهنر_تقاطع کوی سعادت و میثم١
تماس ساعات اداری: ٠٩٣٠٠٩٧٧١۶۵_٠١٣٣٣٣۵۵٠۵٢
IRAN_RASHT
شرکت سازنده